Reklama

Modelarstwo kartonowe to jednocześnie pasjonujące i tanie hobby . Obecnie, poza dostępnymi w sprzedaży kartonowymi modelami coraz popularniejsze stają się papierowe figurki , które można wykonać według schematów zamieszczonych na poświęconych tej tematyce serwisach Internetowych. Wystarczy drukarka, kartka papieru, nożyczki oraz trochę kleju. Wydrukowany szablon warto przykleić na karton, w celu usztywnienia modelu.

Jednym z takich serwisów jest Papercritters, który przy użyciu pędzla do malowania i wstawiania różnych kształtów umożliwia stworzenie własnego projektu o indywidualnym charakterze. Wskaźniki na dole strony pokazują jakie cechy będą przeważać w sporządzanym stworku. Może być on słodki, zły, oddany, buntowniczy lub stanowić jakąś mieszankę tych atrybutów. Na koniec pozostaje tylko wydrukować model i zabrać się do pracy.

Drugim serwisem, który warto odwiedzić jest Paper-toy. Zawiera on ponad 1000 gotowych darmowych szablonów. Wystarczy wybrać odpowiadający nam obrazek i pobrać schemat do druku. Modele są bardzo ciekawe i różnorodne, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Papierowe figurki

Również blog Cubeecraft posiada obszerne archiwum szablonów, w którym znajduje się wiele modeli podzielonych na kolekcje. Można tam znaleźć liczne postacie z komiksów czy znanych dzieciom animacji.

Źródło