Reklama
Meble do domku dla lalek
  • Materiał:
  • 4 puste małe pudełka po zapałkach,
  • 2 różne odcienie farby,
  • pędzelek, mocny klej,
  • 4 małe koraliki na nóżki,
  • 4 małe przezroczyste koraliki na klamki.

Ta zachwycająca kolekcja mebli do domku dla lalek zrobiona została z przetworzonych pudełek po zapałkach, kartonu i patyczków, pomalowanych na jasne kolory i ozdobionych wzorzystym papierem i koralikami. Obok znajduje się lista materiałów potrzebnych do wykonania małej komody z szufladkami.

Wykonanie:

Połącz ze sobą pudełka.

 

Połącz ze sobą pudełka.

Nałóż warstwę kleju na spód pierwszego pudełka i przyklej do jednego z pozostałych, mocno dociskając. Kontynuuj sklejanie, aż wszystkie cztery pudełka będą ze sobą złączone. Pozwól, żeby klej całkiem wysechł.

 

 

Pomaluj pudełka.

 

Pomaluj pudełka.

Pomaluj zewnętrzną część pudełek i zostaw, aż wyschną. Może być konieczne naniesienie drugiej warstwy farby dla lepszego pokrycia.

 

 

Pomaluj szuflady.

 

Pomaluj szuflady.

Farbą drugiego koloru pomaluj cztery szuflady i zostaw, by wyschły. Konieczne może okazać się ponowne naniesienie drugiej warstwy farby.

 

 

Wykończ swoje dzieło.

 

Wykończ swoje dzieło.

 Nanieś kroplę kleju na każdy z metalowych koralików i przyklej je do podstawy pudełek, mocno dociskając palcem, aż wszystkie znajdą się na właściwych miejscach. Teraz przyklej przezroczyste koraliki do frontu każdej szuflad. Możesz poprosić dorosłego, żeby zrobił to za ciebie, używając gorącego kleju silikonowego.

Inne propozycje mebelków do domku dla lalek:

Toaletka

Toaletka

 

Zrobiona przy użyciu ośmiu małych pudełek po zapałkach, ze szczytem z grubego kartonu, ta toaletka jest ozdobiona lustrem, wykonanym z malowanego kartonu i kawałka folii aluminiowej.

 

Szafa

Szafa

 

Ta stojąca szafa została zrobiona z dużego pudełka po zapałkach, Przód pudełka został przecięty na pół, żeby utworzyć drzwi. Szafa została pomalowana tak, by pasowała do toaletki, i wykończona metalowymi nóżkami i klamkami z koralików.

Łóżeczko do domku dla lalek

Łóżeczko do domku dla lalek

 

Duże pudełko po zapałkach wykorzystano też do zrobienia tego łóżka. Zagłówek wykonany jest z mniejszych i większych patyczków pomalowanych tak, jak pozostałe meble. Kawałek ładnego, wzorzystego papieru jest ozdobną narzutą i poduszką.

Źródło: Catherine Woram, Polly Wreford "Papier, nożyczki, klej" , Wydawnictwo Jedność 2010 r.

 

Papier, nożyczki, klej
45 zabawnych i kreatywnych pomysłów dla dzieci 3-10 lat.
A to ci papierowa zabawa! Wokół nas jest mnóstwo wyjątkowego materiału, dostępnego dla wszystkich, w dodatku ekologicznego! Tak, tak! Mowa o papierze... Rozejrzyj się tylko wokół siebie... Kartony, papier pakowy, papierowe talerze, podstawki, kubeczki, kolorowe czasopisma, stare gazety... Oprócz papieru potrzebne ci jeszcze będą: nożyczki i klej. No i oczywiście 45 pomysłów, które zamieściliśmy w tej książce.